Warning: include(/home/mozilla/domains/pzhgp.chelm.pl/public_html/wp-content/themes/quik/fonts/.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mozilla/domains/pzhgp.chelm.pl/public_html/wp-content/themes/quik/header.php on line 24

Warning: include(): Failed opening '/home/mozilla/domains/pzhgp.chelm.pl/public_html/wp-content/themes/quik/fonts/.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php70/lib/php') in /home/mozilla/domains/pzhgp.chelm.pl/public_html/wp-content/themes/quik/header.php on line 24

Informacje

Chełm – miasto posiadające prawa miejskie od ponad 700 lat. Jest siedzibą Oddziału 208 Chełm od ponad 50 lat. Prezesem Oddziału jest Andrzej STASZEWSKI. W gronie Hodowców jest kol. Mieczysław Nakielski, który wstąpił do PZHGP w 1961 roku, ma 86 lat i bierze czynny udział w lotach. Oddział liczy obecnie 135 członków.

Pierwszym hodowcą, który odnosił znaczące sukcesy w Oddziele i Okręgu był Śp. Kolega Władysław Dziurgot, później Śp. Kazimierz Lubin. W latach 80 kol. Ryszard Prazner, który miał 8 miejsce w Polsce.

Na przełomie lat 80-90 dominował w Oddziele kol. Krzysztof Wituch, który wygrywał współzawodnictwo gołębi starych i młodych kilka lat z rzędu. Miał między innymi 8 gołębia w Okręgu z lotu Harlingen 1242 km.

Czołowymi hodowcami są Mariusz Sztuber,  Piotr Kość, Mariusz Majkutewicz, Grzywna Marcin, Mariusz Wituch, Lucjan Wcisło, Dariusz Prus, Zbigniew Niezgoda, Lipian Łukasz, Mróz Zbigniew, Lipko Roman i wielu innych.

Nie komentowano


Kategorie

Andrzej Struś Gołębie

HODOWLA GOŁĘBI POCZTOWYCH
Andrzej Anna Struś
.

Andrzej Struś Gołębie

Dla stałych klientów sklepu

GOŁĄB NL

po sezonie lotowym, młody gołąb gratis.

Zegar

Aktualny czas

Pogoda dla Chełma

Pogoda Chełm z serwisu

Prośba o wsparcie

Prośba o pomoc
Prośba o pomoc